Kam na výlet

Rozhledna Špulka na vrchu Březák u Lbosína - velmi zajímavá dřevěná, která by díky svému tvaru snad ani nemohla dostat lepší jméno. Pro veřejnost se otevřela na konci dubna 2014. Symbol mikroregionu CHOPOS. Celý projekt Rozhledna Špulka s naučnou stezkou vznikl ve spolupráci 21 obcí a mnoha partnerů
Naučná stezka rytíře Kryštofa Jana Šice z Divišova až k hradu Český Šternberk - Název stezky vychází ze jména rytíře Jana Kryštofa Šice, který žil v Měchnově a na Šternberku v 17. století. Dochovaly se po něm místní názvy jako "Šicovská louka" nebo "Šicovský rybník". Trasa využívá historických dochovaných cest.
Hrad Český Šternberk - patří k nejstarším hradům v Čechách a je dodnes v držení rodu Sternbergů, který ho v roce 1241 založil. Hrad si zachovává vnější gotickou podobu, ale interiéry byly raně barokní přestavbou přeměněny na zámecké. Při prohlídce se seznámíte s rodovou historií i způsobem života.
Zámek Jemniště - barokní zámek byl vystavěn v roce 1720 – 1725, jeho současným majitelem je Jiří Sternberg, který se svou rodinou celoročně obývá levé křídlo zámku.
Pecínov - malebný venkovský hotel na Benešovsku v krásné přírodě s restaurací, terasou, konferenčním sálem a bohatým sportovním vyžitím tenis, bazén a koně.
Vrchotovy Janovice - v autentickém prostředí bývalé vodní tvrze ve Vrchotových Janovicích, na dnešním zámku, najdete stálé expozice Národního muzea v Praze, které jsou lákadlem mnoha návštěvníků z celé České republiky.
Podblanické muzeum - Vlašimský zámecký park je klenotem mezi českými romantickými parky. Prohlídkový okruh parkem v sezóně nabízí prohlídku parku a romantických staveb s průvodcem, prodej vstupenek v informačním centru na nádvoří zámku.
Zámek Konopiště - za Františkem Ferdinandem - současnou podobu dostal zámek na přelomu 19. a 20. století, kdy zámek vlastnil František Ferdinand d'Este, následník rakouského trůnu. Vypravte se na půvabné místo nedaleko Prahy, kde žil tento vášnivý lovec.